ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9201743
*
nr 920 1743
SPEGEL
med belysning, smide, höjd: 150 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 19:35:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 23:31:05
1
100 kr
25/10 08:30:59
2
400 kr
25/10 09:13:55
3
200 kr
25/10 09:13:55
2
250 kr (Budbetjänt)
25/10 09:14:07
3
300 kr
25/10 09:14:07
2
350 kr (Budbetjänt)
25/10 09:14:38
3
450 kr
25/10 12:41:45
4
600 kr
27/10 19:30:23
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning smide spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
SPEGEL
Läs om budbetjänten
nr 920 1743
SPEGEL
med belysning, smide, höjd: 150 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 23:31:05 | 1 | 100 kr |
25/10 08:30:59 | 2 | 400 kr |
25/10 09:13:55 | 3 | 200 kr |
25/10 09:13:55 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
25/10 09:14:07 | 3 | 300 kr |
25/10 09:14:07 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
25/10 09:14:38 | 3 | 450 kr |
25/10 12:41:45 | 4 | 600 kr |
27/10 19:30:23 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning smide spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02